همه چیز درباره رژیم چاقی

همه چیز درباره رژیم چاقی

ویژگی های یک رژیم چاقی خوب و سالم چیست ؟

برای بعضی افراد، چاقی و افزایش وزن به همان دشواری کاهش وزن است. متابولیسم بالا و فعالیت فیزیکی شدید می تواند روند افزایش وزن را مختل کند. افزایش وزن به واسطه ی یک رژیم غذایی مناسب و حساب شده می تواند خیلی سریع صورت پذیرد.


بیشتر توصیه های رژیم های غذایی و بهداشتی برکاهش وزن و از دست دادن چربی متمرکز است اما حال می خواهیم در مورد افزایش وزن و چاقی اطلاعاتی به دست آوریم. اگر بازیگر هستید و برای ایفای نقش مورد نظرتان نیاز به افزایش وزن دارید و یا اگر به دلایل سلامتی دیگری نیاز به افزایش وزن و چاقی دارید روش های بسیار ایمن و سالمی در سایت من و رژیم وجود دارد که شما را به راحتی به سمت افزایش وزن سوق می دهد، راهی بسیار سالم و بهتر از خوردن غذا های ناسالم فست فودی و عدم تحرک و نداشتن تمرینات ورزشی! با رعایت رژیم صحیح، می توانید ضمن حفظ سلامتی، وزن مورد نظر خود را بدست آورید.


رژیم های چاقی ارایه شده توسط سایت من و رژیم به گونه ای طراحی شده اند که در صورت استفاده از آنها تنها از یک ناحیه چاق نمی شوید و در واقع چاقی شکم و پهلو و رانها در شما ایجاد نخواهد کرد . این رژیم ها کاملا بر اساس علم تغذیه بوده و به همین دلیل شما را وادار به خوردن بیش از حد غذا نمی کند، بلکه خیلی به آرامی و اصولی می توانید به افزایش وزن و چاقی برسید. با استفاده از رژیم های چاقی سایت من و رژیم به علت پایبندی به کلیه ی اصول تغذیه ی صحیح و سالم، کلسترول خونتان بالا نرفته وفشار خون پیدا نخواهید کرد.

در این رژیم ها بر استفاده از مواد مغذی و مفید تاکیده شده و فرد را به سمت پرخوری و خوردن غذا های فست فود و مضر سوق نمی دهد. اگر می خواهید افزایش وزن پیدا کنید باید خیلی اصولی و با استفاده از دستورهای صحیح به وزن مورد نظر خود برسید، در غیر این صورت ممکن است به انواع عوارض چاقی مانند نارسایی قلب، انسداد عروق، مشکلات کبدی، فشار خون بالا، بد فرمی بدن تنها در بعضی نواحی مانند شکم و پهلو، کلسترول بالا، چربی خون و سایر مشکلات گرفتار شوید.

خوشبختانه تیم متخصصین تغذیه ی ما در واحد پشتیبانی سایت، با بهره گیری از به روز ترین دانستنی های علم پزشکی و  با داشتن دغدغه در مورد  سلامت افراد، رژیم های چاقی بسیار اصولی ارایه می دهند که با بکار گیری آنها درتغذیه ی روزانه ی خود، خیلی سریع به وزن ایده التان خواهید رسید . با ما همراه باشید و اندامی  متناسب را تجربه کنید . به منظور افزایش وزن می توانید مراحل زیر را انجام دهید :

برای چاق شدن چه باید کرد ؟

قبل از انجام هر نوع تغییر رژیم غذایی یا جسمی، باید ارزیابی کاملی از متخصصین تغذیه  دریافت کنید. اگر بعد از تحلیل وضعیت سلامتیتان متوجه شدید که فشار خون بالا یا کلسترول دارید، متخصصین تغذیه شما را از افزایش وزن منع می کنند.

همیشه قبل از گرفتن رژیم های چاقی و افزایش وزن، توصیه های متخصصین تغذیه را جدی بگیرید. به منظور حفظ سلامت بدن و برخی از شرایط پزشکی نیاز است که وزن خود را حفظ کنید. مشکلات تیروئید، مشکلات سلامتی گوارشی، دیابت و سرطان ممکن است همه منجر به کاهش شدید وزن شود که ممکن است سلامتی شما را به خطر اندازد. کمبود وزن می تواند منجر به خطرات سلامتی مانند ضعف سیستم ایمنی، کم خونی، ریزش مو و کاهش تراکم استخوان شود.

فعالیت بدنی بسیار بالا نیز می تواند باعث کاهش وزن شود. اگر یک ورزشکار هستید، افزایش وزن ممکن است برای شما مفید باشد زیرا می تواند سطح انرژی شما را افزایش داده و این امکان را به شما می دهد که  برای مدت طولانی تری تمرین کنید.

هدف خود را تعیین کنید. شما با برنامه افزایش وزن خود به یک برنامه مشخص نیاز خواهید داشت. چقدر می خواهید افزایش وزن داشته باشید؟ تا چه زمانی بایستی اضافه وزن به دست آورید؟ با پاسخ به این سوالات و برنامه ریزی سریع توسط سایت من و رژیم خیلی سریع می توانید اضافه وزن مورد نظر خود را به دست آورید.

هنگامی که متوجه شدید چقدر می خواهید اضافه وزن داشته باشید، حتما آن را با متخصصین ما در میان بگذارید. در هر صورت، برای شروع رژیم چاقی و افزایش وزنتان نیاز به عدد وزن مورد نظرتان دارید. به یاد داشته باشید، روش اصلی افزایش وزن بدن دریافت کالری بیشتر از مقدار مورد نیاز کالری سوزی در بدن است.

بنابراین متخصصین سایت من و رژیم مطابق با برنامه ی مورد نظرتان چگونگی نوع رژیم غذایی تان را مشخص کرده و مقدار دریافتی کالری روزانه اتان را تعیین می کنند. برنامه ریزی کنید تا خیلی آهسته و پیوسته شروع کنید. ورود کالری های اضافی به مقدار بالا نسبت به گذشته برای بدن اگر با برنامه ریزی صحیح انجام نشود ممکن است به فشار خون بالا، آسیب به قلب و سایر اندامهای بدن منجر شود.

پس بایستی به تدریج کالری های اضافه ی خود را دریافت کرده تا بدنتان به تدریج به این روند افزایش وزن عادت کند و خطرات سلامتی را به بار نیاورد. با 200 کالری اضافی در روز به مدت یک هفته یا همین حدود شروع کنید، سپس این مقدار را به 300 و بالاتر افزایش دهید. این کار به شما کمک می کند هنگام شروع رژیم افزایش وزن، از ورود شوک اولیه به بدنتان جلوگیری کنید.

افزایش وزن خود را مرحله ای کنید. در واقع متخصصین ما در سایت من و رژیم با توجه به مقدار اضافه وزن مورد نظر شما، تعیین می کنند که در هر ماه یا هر هفته چه مقدار باید افزایش وزن داشته باشید. با اینکار از وارد کردن صدمات ناشی از افزایش وزن سریع در امان خواهید ماند. 

درست مثل کاهش وزن، افزایش وزن هم باید به تدریج انجام شود. مطابق با افزایش وزن دلخواه بایستی یک برنامه ی غذایی روزانه یا هفتگی داشته باشید که در صورت استفاده از سایت من و رژیم زحمت تدوین برنامه ی غذایی بر عهده ی آنان خواهد بود. متخصصین تغذیه ی سایت من و رژیم به جای غذا های غیر مفید و پرکالری، غذاهای مفید، متراکم و پرکالری را در برنامه ی غذایی تان می گنجانند. 

در واقع بدنتان را با تمام مواد مغذی سالم و مورد نیاز بدنتان مملو می سازند. یکی دیگر از کارهایی که به منظور افزایش وزن تمامی متخصصین تغذیه سایت من و رژیم بر آن متمرکز هستند، اضافه کردن وعده های غذایی روزانه و رساندن آنها به 5 بار در روز می باشند بدین ترتیب که در یک روز علاوه بر صبحانه نهار شام بایستی دو میان وعده نیز به برنامه ی غذایی روزانه اضافه گردد. 

تیم متخصصین ما تعادل خاصی در تمامی وعده های غذایی شما و میزان کالری دریافتیتان برقرار می کنند. در واقع در هر وعده ی غذایی مقدار مشخصی کربوهیدرات، پروتئین، چربی های اشباع نشده، ویتامین و … را می گنجانند. این مواد مغذی نقش زیادی در افزایش وزن بدن شما دارند. 

رژیم لاغری

حال اگر تصمیم گرفته اید با ما همراه باشید تا افزایش وزن مورد نظرتان را به دست آورید، به شما اطمینان می دهیم که در صورت رسیدن به وزن دلخواهتان در صحت و سلامت کامل بدنی به سر خواهید برد و هیچ بیماری و یا آسیب خاصی سلامت بدنتان را تهدید نخواهد کرد چرا که دغدغه ی سایت من و رژیم برای کاربران، همواره به سر بردن در سلامت کامل بدنی است.

کالری در رژیم چاقی تا چه میزان اهمیت دارد؟ 

اگر تا به حال برای افزایش وزن تلاش کرده باشید، احتمالا در مورد اهمیت میزان کالری دریافتی در مقابل تعداد کالری که می سوزانید چیزهایی شنیده اید. عملکرد کالری در بدن به این صورت است که عدم تعادل بین میزان کالری دریافتی با کالری که مصرف می کنیم یا به اصطلاح می سوزانیم منجر به کاهش یا افزایش وزن می شود. سه فرآیند اصلی که بر اساس آن بدن کالری را می سوزاند عبارتند از:

 • متابولیسم پایه: بدن برای حفظ کارکرد های اساسی خود مثل ضربان قلب بیشترین کالری بدست آمده از مواد غذایی را استفاده می کند. این نوع متابولیسم به متابولیسم پایه (BMR) شناخته می شود.
 • هضم: در حدود 10 تا 15% کالری که می خوریم صرف هضم غذا می شود. این نوع متابولیسم به عنوان اثر حرارتی غذا (TEF) شناخته می شود و براساس غذاهایی که می خوریم متفاوت است.
 • فعالیت بدنی: پس از اینکه بدن کالری مورد نیاز خود را برای دو متابولیسم بالا استفاده کرد از میزان کالری باقی مانده برای فعالیت های بدنی، از جمله تمرینات و کارهای روزمره مانند پیاده روی، نشستن و سایر فعالیت های بدنی استفاده می کند.

وقتی میزان کالری هایی که از غذا دریافت می کنیم با میزان کالری که برای حفظ عملکردهای اساسی بدن، هضم و فعالیت بدنی می سوزانیم مطابقت داشته باشد، وزن بدن ثابت خواهد ماند. بنابراین در یک رژیم چاقی برای افزایش وزن به دریافت کالری بیشتری نیاز داریم.

چاق شدن با افزایش کالری

برای چاق شدن لازم نیست که تغییر زیادی در رژیم چاقی خود بوجود بیاورید. فقط کافی است از میزان کالری که روزانه دریافت می کنید اطلاع داشته باشید و هر روز به مقدار مشخصی آن را افزایش دهید. برای مثال اگر میزان کالری که روزانه بر اساس برنامه غذایی خود دریافت می کنید 2500 کالری است آن را به 3000 کالری افزایش دهید. بنابراین مشخص است که برای چاق شدن باید غذای بیشتری بخورید و در رژیم چاقی خود موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • میزان وعده های غذایی را افزایش دهید.
 • لبنیات پر چرب مصرف کنید.
 • از ظرف و بشقاب های بزرگتر برای صرف غذا استفاده کنید.
 • به اندازه کافی بخوابید.
 • میزان مصرف آجیل را افزایش دهید. 
رژیم چاقی

چگونه چاق شویم و چاق بمانیم؟

بسیاری از افراد پس از خوردن غذاهای مختلف و گرفتن رژیم چاقی، باز هم چاق نمی شوند. این ممکن است در برخی افراد ارثی باشد و یا عامل ژنتیکی داشته باشد. ولی در برخی موارد هم چاق شدن عامل ژنتیکی و ارثی ندارد و فرد می تواند با گرفتن رژیم غذایی سالم، چاق شود و چاق بماند. البته این مورد بیشتر به رژیم و عادات غذایی فرد بستگی دارد. البته منظور از چاق شدن این نیست که به خوردن انواع غذاها روی آورده و سلامتی خود را به خطر بیاندازیم. گاهی اوقات این موضوع، به سرعت متابولیسم بدن افراد برمی گردد. 

بدن هر فردی با فرد دیگر متفاوت بوده و متابولسیم آن می تواند کُند یا تند باشد. اگر فرد متابولیسم کندی داشته باشد بالتبع زودتر چاق می شود و اگر متابولیسم و یا همان سوخت ساز فرد تند باشد، فرد دیر تر چاق می شود. البته دلایل دیگری مانند مشکلات تیروئید، اختلالات خوردن، دیابت، سرطان و برخی از عفونت ها باعث می شود تا فرد چاق نشود. اما چگونه چاق شویم و چاق بمانیم؟ در زیر یک سری از راهکار هایی را برای این موضوع ارائه می دهیم.

 • شیر و نوشیدنی های با کالری بالا بخورید: خوردن آب برای بدن بسیار خوب است ولی خوردن بیش از حد آن، اشتهای شما را کور می کند. اگر می خواهید معده خود را با نوشیدنی پر کنید، در صورتیکه آلرژی خاصی به شیر و مواد لبنی ندارید، سعی کنید شیر و نوشیدنی های با کالری بالا بخورید. این بدین معنی نیست که از آبمیوه های فرآوری شده یا نوشابه ها استفاده کنید که اثری برعکس روی بدنتان خواهد گذاشت.
 • پروتئین بیشتری دریافت کنید: پروتئین برای چاق شدن بسیار ضروری است و همچنین یکی از مواد غذایی است که در بهترین رژیم های چاقی استفاده می شود. خوردن گوشت قرمز و فرآورده های گوشتی سالم به شما بسیار کمک خواهد کرد. همچنین ماهی سالمون دارای مقادیر زیادی کالری و چربی های سالم است. همچنین انواع لوبیا ها به دلیل اینکه حاوی مقادیر زیادی پروتئین هستند، می توانند در صورت نخوردن گوشت، جایگزین خوبی برای منبع پروتئین باشد.
 • خوب بخوابید. خوابیدن کافی نه تنها به درمان لاغری کمک می کند بلکه برای فردی که می خواهد چاق بماند و وزن اضافه کند، بسیار ضروری است. یکی از مزایایی که خواب کافی دارد اینست که باعث کاهش استرس و اضطراب می شود زیرا استرس یکی از عوامل لاغری است. پس سعی کنید خواب کافی به ویژه خواب شب داشته باشید.
 • دسر مناسب بخورید: شاید اینگونه تصور کنید که برای اینکه چاق شوید باید در دسرهای خود همه چیز بخوریم. در واقع این تصوری غلط است. برای دسر سعی کنید غذاهایی بخورید که قند کمتری دارند. گهگاهی هم می توانید کیک یا بستنی هم به عنوان اشتها آور بخورید. ولی سعی کنید پشت سر هم نباشد. اگر هم نمی توانید از خوردن مواد قندی دست بکشید می توانید به جای آن مثلا ماست چرب، آجیل یا نان و شیرینی بخورید که غلات کامل دارند.
 • از خوردن تنقلات پرهیز کنید: همانطور که چاق می شوید، باید چاقی شما بر اساس مواد طبیعی باشد. اگر با خوردن تنقلات چاق شوید، این چاقی طبیعی نبوده و بیشتر به صورت یک عارضه است و عوارض و بیماری های زیادی را به دنبال خواهد داشت. سعی کنید اگر بیش از حد احساس گرسنگی کردید، به جای خوردن تنقلات، از یک نیم وعده ساده که خودتان در خانه درست کرده اید استفاده کنید. امروزه با مشغله های کاری زیادی که ایجاد شده است، ممکن است از سلامتی خود غافل شده و به خوردن تنقلات در رژیم چاقی خود روی آورید. با خوردن تنقلات نه تنها فرد احساس سیری نمی کنید بلکه گرسنه تر شده و میزان قند و چربی بدنتان هم بالاتر می شود.

آیا برای چاق شدن باید حتما از مکمل های اضافه وزن استفاده کنیم؟

این سؤالی است که برای بیشتر افراد چاق پیش آمده است. مکمل های اضافه وزن طبیعی هم وجود دارند که می توان برای اضافه وزن استفاده کرد. ولی بر اساس تیپ بدنی، سن و جنسیت فرد، این مکمل ها فرق می کند. اغلب تبلیغات بی اساس چاقی در بازار بوده است که استفاده از مکمل های مصنوعی مضر را تبلیغ می کنند ولی پایه و اساس علمی ندارند و فقط به دنبال سود محصولات خود هستند. اما استفاده از مکمل های طبیعی نه تنها برای سلامتی ضرر نخواهد داشت، بلکه به چاق شدن طبیعی هم کمک می کند.

 • مکمل های پروتئینی: خوردن مقدار کافی پروتئین برای چاق شدن بسیار مهم است. برای اینکه چاق بمانید باید پروتئین بیشتری مصرف کنید تا بدن در اثر فرآیندهای طبیعی تجزیه شود. پروتئین را می توان از مواد غذایی طبیعی مختلفی دریافت کرد مانند پروتئین سویا، تخم مرغ ، گوشت گاو ، مرغ که سرشار از پروتئین کافی هستند.
 •  بتا-آلانین: بتا آلانین آمینو اسیدی است که خستگی را کاهش می دهد و باعث افزایش عملکرد بدن می شود. این ماده در میوه ها و سبزیجات به طور طبیعی یافت می شود. برخی از شواهد و تحقیقات علمی نشان می دهد که حتی این ماده به افزایش توده عضلات و ماهیچه ها کمک می کند.
 • آجیل. آجیل حاوی مقادیر قابل توجهی کالری در یک وعده غذایی کوچک است. دو مشت پر از بادام حاوی 160 کالری است. در حقیقت ، بادام حاوی ویتامین E آلفا توکوفرول است که به جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد پس کمک می کند. همچنین گردو ترکیبی شگفت انگیز از چربیهای اشباع نشده ، فیتواسترول ها و اسید آمینه آرژینین است.
 • آواکادو. این میوه همه کاره سرشار از چربی و کالری است. به طور متوسط آووکادو حاوی حدود 300 کالری و 31 گرم چربی است. علاوه بر این ، چربی های موجود در آووکادو اشباع نشده است و از این رو برای قبل و عروق بسیار سالم است. مصرف روزانه آووکادو به طور روزانه می تواند باعث شود در یک هفته حدود 3 کیلو پوند چاق شوید. می توانید چند برش آووکادو را به املت یا ساندویچ اضافه کنید که طعم دلپذیری خواهد گرفت و اشتها آور خواهد بود. از آووکادو نیز می توان در تهیه سالاد استفاده کرد.

در یک ماه تا چند کیلو می توان چاق شد؟

اگر سوخت و ساز بدنتان بالا است یا در حال بهبودی پس از یک بیماری هستید یا اساسا اشتهای کمی دارید، به احتمال زیاد برای افزایش وزن با چالش روبرو شده اید. رژیم های غذایی افزایش وزن متنوعی وجود دارد اما بهترین رژیم چاقی، رژیمی است که در آن دچار چاقی موضعی نشوید و این افزایش وزن به صورت تدریجی اتفاق بیفتد. به طور کلی افزایش وزن حدود 500 گرم در هفته یا 1تا 2 کیلو گرم در هر ماه ایده آل محسوب می شود.

در کل زمانی که کالری دریافتی بیشتر از میزان کالری است که بدن می سوزاند، وزن افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال اگر روزانه 250 تا 500 کالری اضافه تر دریافت کنید در یک هفته حدود 500 گرم وزنتان بیشتر می شود. واضح است که برای چاق شدن باید غذای بیشتری بخورید، اما نکته مهم توجه داشتن به این موضوع است که در صورتی که می خواهید چاق شوید باید غذاهای مغذی را در رژیم چاقی خود بگنجانید. مواد مغذی که می توانید در رژیم چاقی خود آنها را مصرف کنید عبارتند از:

 • مواد غذایی نشاسته ای مانند سیب زمینی و ذرت و میوه ها
 • پروتئین های کم چرب، از جمله گوشت بدون چربی، ماهی های چرب مثل سالمون، تخم مرغ و مرغ.
 • غلات کامل
 • جو و برنج قهوه ای
 • ویتامین B و مواد معدنی از جمله روی و منگنز
 • آجیل
 • روغن زیتون
رژیم چاقی

برای افزایش وزن چه برنامه ای داشته باشیم؟

انواع مختلفی رژیم و برنامه غذایی برای چاق شدن وجود دارد. اما به طور کلی بعضی از موارد در بیشتر آنها وجود دارد که عبارتند از:

 • مصرف بیشتر مواد غذایی: یکی از راهکارهای افزایش وزن مصرف بیشتر مواد غذایی است. واضح است که هرچه بیشتر غذا بخورید افزایش وزن پیدا می کنید.
 • مواد غذایی پرکالری اما کم حجم بخورید: بعضی از افراد اشتهای کمی دارند و تمایلی به خوردن غذای زیاد ندارند و همین عامل باعث لاغری آنها است. این افراد می توانند از غذاهای کم حجم اما پر کالری در رژیم چاقی خود استفاده کنند.
 • میان وعده پر کالری بخورید: همیشه میان وعده های پر کالری مثل ساندویچ کره بادام زمینی، شکلات و مواد غذایی سبوس دار، آجیل و میوه خشک همراه خود داشته باشید. این کار باعث می شود همیشه خوراکی در دسترس تان قرار داشته باشد و در نتیجه بیشتر مواد پر کالری بخورید.
 • چربی های اشباع بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید: چربی ها به دو دسته اشباع و غیر اشباع تقسیم می شوند. چربی های اشباع که در مواد غذایی مانند آجیل و ماهی های چرب به وفور یافت می شود نه تنها مضر نیستند بلکه برای سلامتی بسیار مفیدند و مصرف بیشتر آنها باعث افزایش وزن می شود.
 • از رژیم چاقی من و رژیم استفاده کنید: یک رژیم چاقی مناسب باعث می شود که بدون نگرانی از هدر دادن وقت و پول خود با خیال راحت چاق شوید و به وزن ایده ال خود برسید. با من و رژیم لازم نیست نگران شمردن کالری وعده های غذایی خود باشید یا خود را از خوردن غذاهای مورد علاقه خود محروم کنید. فقط کافی است در سایت ثبت نام کنید و رژیم چاقی خود را دریافت کنید.

چه طور صورت پری داشته باشیم؟

صورت و چهره نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهری ایفا می کند. صورت لاغر و استخوانی نشانه پیری است در حالی که صورت پر چهره را جوان تر کرده، به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال این هستند که صورت پری داشته باشند. رژیم ها و تکنیک های زیادی برای چاقی صورت وجود دارد که ممکن است عوارض جانبی زیادی داشته باشند اما رژیم های من و رژیم با کمترین خطر به شما کمک می کنند تا صورتی چاق تر و جوان تر داشته باشید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • شیر

شیر با داشتن مواد مغذی بسیاری از جمله انواع ویتامین و مواد معدنی نیاز های روزانه تان را تامین می کند و بعد از مدتی با مصرف مداوم شیر می توانید صورتی پر داشته باشید.

 • سیب

سیب حاوی مواد مغذی و ویتامین هایی است که برای پوست مفید هستند. هم چنین سیب دارای آنتی اکسیدان می باشد که می تواند از آسیب بافتی و چین و چروک در صورت جلوگیری کند. علاوه براین سیب با دارا بودن کلاژن و الاستین پوست را صاف و سفت نگه می دارد.

 • هویج

پتاسیم موجود در هویج از خشکی پوست جلوگیری می کند و خاصیت ضد التهابی دارد که می تواند پوست را بازسازی کند.

 • آلوئه ورا

استفاده موضعی از آلوئه ورا و مالیدن آن بر روی گونه در شادابی پوست بسیار موثر است زیرا قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد. همچنین می توانید آب آلوئه ورا را برای گرفتن نتیجه بهتر بنوشید.

 • عسل

می توانید عسل را به صورت موضعی برای ماسک خانگی استفاده کنید. ماسک عسل را بر روی صورت بمالید و بعد از مدتی با آب ولرم شستشو دهید. همچنین خوردن عسل در وعده صبحانه صورت را شاداب تر می کند.

 • روغن های طبیعی

روغن های سالم و طبیعی مثل روغن زیتون، روغن کنجد و آلوئه ورا چربی مورد نیاز پوست را تامین می کنند و باعث می شوند گونه ها و صورت چاق تر و سر زنده تر به نظر برسند.

 • شنبلیله

با شنبلیله می توانید گونه های خود را چاق و برجسته کنید زیرا شبلیله حاوی مقادیر زیادی ویتامین و آنتی اکسیدان است که به لطافت و چاق شدن صورت کمک می کند.

 • کربوهیدرات

از آن جایی که کربوهیدرات ها انرژی بدن را تامین می کنند، کمبود کربوهیدرات در رژیم غذایی باعث می شود بدن برای تامین انرژی از چربی های زیر پوست استفاده کنند، بنابراین برای اینکه صورت پری داشته باشیم باید کربوهیدرات بیشتری مصرف کنیم.

 • از مصرف سیگار و مشروبات الکلی بپرهیزید

سیگار و مشروبات الکلی هر دو باعث می شوند پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و ظاهری نا مطلوب پیدا کند و صورت لاغر تر به نظر برسد.

 • مخلوط گلیسیرن و گلاب

گلیسیرن و گلاب پوست را مرطوب نگه داشته و سرعت تکثیر سلول های پوست را تنظیم می کند. همچنین این مخلوط دارای خاصیت ضد عفونی کننده است و پوست را پاکسازی می کند.

ورزش های مخصوص صورت

با استفاده از ورزش های مخصوص صورت می توانید جریان خون را در ناحیه صورت افزایش دهید تا صورتتان درخشان تر و پر تر به نظر بیاید. همچنین با انجام این تمرینات چربی و پوست اضافه در ناحیه صورت تولید نمی شود.

البته روش های دیگری مانند عمل های زیبایی و تزریق ژل برای چاق تر کردن صورت وجود دارد که البته بعد از مدتی تاثر خود را از دست د اده و عوارض جانبی منفی بر سلامت انسان دارد. گذشته از آن تزریق ژل و جراحی زیبایی ظاهر را بسیار مصنوعی می کنند و جلوه طبیعی به نمی دهند. بنابراین بهترین روش برای داشتن صورتی پر، پیروی از رژیم چاقی مخصوص صورت است، زیرا شما می توانید به راحتی با وارد کردن بعضی مواد غذایی به رژیم غذایی به طور یکنواخت چاق شوید و صورت پری داشته باشید.  

رژیم چاقی

روش های افزایش اشتها چه هستند؟

بر خلاف افرادی که از چاقی رنج می برند، افرادی نیز هستند که به دنبال رژیم هایی برای افزایش اشتها و چاق شدن هستند. بی اشتهایی دلایل متعددی از جمله افسردگی، اشکال در بلع مواد غذایی و استفراغ و تهوع دارد. برای این که بتوانید اشتهای خود را افزایش دهید رژیم و ها و روش های زیادی وجود دارد که عبارت هستند از:

 • غذا را زمانی میل کنید که از نظر روحی در شرایط مناسبی باشید، زیرا هنگامی که ناراحت هستید اشتهای شما کاهش می یابد.
 • در حین غذا آب و نوشیدنی نخورید، زیرا نوشیدن مایعات در موقع صرف غذا باعث می شود سریع احساس سیری کنید و اشتهای شما کاهش می یابد.
 • قبل از غذا ورزش کنید. ورزش می تواند قبل از غذا اشتهای شما را افزایش دهد.
 • همیشه صبحانه بخورید. مصرف صبحانه علائه بر اینکه انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند باعث می شود بدن در طول روز فعال و آماده باشد و اشتهای شما افزایش یابد. سعی کنید برای وعده صبحانه از مواد غذایی سالم و طبیعی استفاده کنید. میوه، کره بادام زمینی یا نان تست گزینه های خوبی برای صبحانه هستند.
 • حجم وعده های غذایی را کاهش و تعداد دفعات آن را افزایش دهید. هنگامی که وعده غذایی حجم زیادی داشته باشد، معده بیشتر پر می شود و احساس سنگینی می تواند اذیت کننده باشد. بنابراین سعی کنید روزانه 4 الی 6 وعده غذایی داشته باشید.
 • میان وعده و تنقلات سالم بخورید. میان وعده های سالم مثل میوه و آجیل به افزایش اشتها و وزن کمک می کنند. البته حواستان باشد که میان وعده را در نزدیکی زمان وعده های اصلی نخورید زیرا نمی توانید به اندازه ای که باید، غذا بخورید.
 • از ادویه جات در پختن غذا استفاده کنید. غذا هایی که طعم خوبی دارند اشتها را افزایش داده و تمایل انسان به خوردن غذا را افزایش می دهند.
 • کم تر فیبر مصرف کنید. غذا های که غنی از فیبر هستند، می توانند شما را سیر نگه دارند و اشتهای شما را کاهش دهند. بنابراین مصرف فیبر را کاهش دهید اما آن را از رژیم چاقی خود حذف نکنید زیرا برای بدن بسیار ضروری است.
 • آدامس بخورید. جویدن آدامس به شما احساس گرسنگی می دهد و اشتها را بیشتر می کند.
 • سالاد کرفس را وارد رژیم چاقی خود کنید. کرفس به دلیل اینکه طعم و بوی خوبی دارد سیستم بویایی را تحریک کرده و اشتهای شما را افزایش می دهد.
 • شکلات تلخ بخورید. شکلات تلخ به دلیل داشتن روی باعث افزایش اشتها و هم چنین افزایش وزن می شود.
 • شربت سنکنجبین با لیمو بخورید. ترکیب شربت سکنجبین با لیمو بسیار اشتها آور است.
 • غذای خود را تزیین کنید. برای اینکه بتوانید غذای بیشتری بخورید به ظاهر غذا اهمیت بیشتری بدهید.
 • غذا را خوب بجوید. تمام غذای خود را به درستی و با حوصله بجوید زیرا این کار موجب بهینه سازی سیستم گوارشی و دریافت حداکثر کالری می شود. 

در یک رژیم چاقی سالم خوردن چه چربی هایی مجاز است 

برای چاق شدن به بهترین شکل، شما می توانید از رژیم غذایی پیروی کنید که علاوه بر دارا بودن مواد مفید و سالم، دارای چربی ای مجاز باشد، چربی که با خوردن آن با افزایش کلسترول و چربی خون مواجه نشوید. احتمالا با شنیدن نام چربی می ترسید و با خود می گویید چطور ممکن است؟ کاملا حق با شماست، در چند دهه گذشته چربی های خوراکی بسیار بدنام شدند و مواد خوراکی بدون چربی یا کم چرب بسیار متداول شدند. حتی احتمالا به گوش تان خورده که برای داشتن سلامتی بهتر نیز باید چربی های مفید را هم از سفره تان حذف کنید. در حقیقت یکی از بزرگ ترین دروغ هایی که در طول تاریخ به ما گفته شده حذف چربی های سالم از رژیم غذایی است.

این را فراموش نکنید که بدن همه انسان ها نیاز مبرم به چربی‌ های سالم دارد، خصوصا درصورتی که برخی از افراد قصد دارند چاق شوند و می خواهند این روند را با پیروی از یک رژیم چاقی سالم ادامه دهند. در این صورت حضور چربی های سالم و مجاز خوراکی در برنامه غذایی واجب و ضروری است. به طور کلی چربی ها بخش مهمی از رژیم غذایی هستند اما تمام چربی ها بر سلامتی اثر یکسانی نمی گذارند. عموما چربی های مجاز و خوب به پایین آمدن سطح کلسترول، بهبود عملکرد مغز و سیری کمک می کنند اما در طرف مقابل خوردن چربی های ناسالم باعث افزایش وزن و بیماری‌ های مزمن می‌ شوند.

 

فراموش نکنید که چه برای چاق شدن و چه کاهش وزن و لاغر شدن باید چربی های فرآوری شده را حذف کنید، چرا که حاوی مقدار بالایی از افزودنی ها و ترکیب های ناسالم هستند. روغن های سبزیجات تصفیه شده، گوشت‌ های فرآوری شده و میان وعده هایی مانند چیپس، کراکر و کیک ها حاوی چربی ترانس هستند که باعث گرفتگی عروق می شوند پس باید به طور کامل آن ها را کنار بگذارید. هرگز این اشتباه را نکنید که برای چاق شدن باید مدام چیپس و پفک یا غذاهای چرب و چیلی بخورید. درعوض سعی کنید از رژیم غذایی پیروی کنید که شامل آجیل، دانه‌ های روغنی، آووکادو، لبنیات، روغن زیتون و نارگیل و ماهی های روغنی هستند. در حقیقت کلید یافتن چربی های مفید ترکیباتی هستند که به طور طبیعی چربی بالایی دارند و فرآوری شده نیستند. مثل موادی که به آن ها اشاره کردیم.

رژیم چاقی

آیا برای چاق شدن هم باید ورزش کرد؟

احتمالا خیلی به گوش تان خورده یا در مقاله های پزشکی مختلف خوانده اید که برای چاق شدن یا داشتن تناسب اندام مدام افراد را به ورزش کردن دعوت می کنند. اما تا به حال شده به این سوال فکر کنید که آیا واقعا ورزش کردن موثر است؟ ما پاسخ این سوال را می دانیم.

شاید ورزش کردن و داشتن فعالیت های فیزیکی برای حفظ سلامتی شما مفید باشد اما نمی توان گفت که برای چاق شدن هم تاثیر شگرفی دارد. اگر فردی لاغرید و برای افزایش وزن تان مصمم هستید باید پیش از انجام هرگونه فعالیت فیزیکی از یک رژیم غذایی مفید و سالم پیروی کنید. رفتن به باشگاه ها و انجام ورزش هایی برای پرورش اندام به تنهایی هیچ نتیجه ای ندارند. شما زمانی از انجام این کار نتیجه می گیرید که برخی مواد غذایی سالم که حاوی چربی های مجاز هستند را به برنامه غذایی تان اضافه کنید، اما نه سرخود!!!

بگذارید بیشتر برای تان توضیح دهیم که متوجه شوید که چرا ورزش به تنهایی نمی تواند برای افراد لاغر کارساز باشد. فرض کنید فردی لاغر هستید و این موضوع شما را آزار می دهد، با توجه به شنیده ها تصمیم می گیرید که بدن سازی کار کنید، به همین علت در یک باشگاه ورزشی ثبت نام می کنید. هر روز وقت می گذارید، به باشگاه می روید و سخت تلاش می کنید. وقتی به خانه بازمی گردید اشتهای تان زیاد شده و شروع می کنید به خوردن. هرچیزی که به دست تان می رسد می خورید، از غذهای سرخ کرنی گرفته تا شیرینی و بستنی و نوشابه و یا هر غذای ناسالم دیگر.

رژیم چاقی

پس از این که سیر شدید و حس گرسنگی تان برطرف شد، با خود می گویید “این همان چیزی است که می خواهم، پس به زودی به سایزی ایده آل می رسم.” اما غافل از این که خبر ندارید چه ظلم بزرگی در حق خودتان کردید. شما ورزش کردید، حس گشنگی به سراغ تان آمده و هرچیزی که می خواستید را خوردید به امید افزایش وزن. شاید هم به سختی نتیجه ببینید اما قطعا در آینده ای نه چندان دور با بیماری های مختلفی مواجه می شوید؛ افزایش قند خون، کلسترول، آسیب های پوستی و از تمام این ها ترسناک تر عوارضی است که احتمالا در سن بالا به وجود می آیند. برای مثال مصرف زیاد نوشابه شما را تا پوکی استخوان پیش می برد.

این جمله را فراموش نکنید که چاق شدن با خوردن هر ماده غذایی حاصل نمی شود. شما به یک رژیم غذایی مناسب نیاز دارید. برخی فکر می کنند لاغر شدن سخت است، اما خبر ندارند که برای چاق شدن هم دقیقا باید همان راه را رفت اما بالعکس. شما برای رسیدن به اندام ایده آل و وزن دلخواه تان باید از یک رژیم چاقی که متعادل است و دقیقا برای خود شما تهیه شده، پیروی کنید. این موضوع هم بسیار مهم است که اجرای رژیمی را آغاز کنید که مناسب با اطلاعات پزشکی، وزنی و قدی خودتان تهیه شده باشد. به همین دلیل وب سایت من و رژیم بهترین گزینه برای افرادی است که به یک رژیم غذایی مناسب نیاز دارند، رژیم غذایی که مختص خودشان است نه مثل برخی سایت ها که یک رژیم را در دسترس همه قرار می دهند.

چطور در رژیم چاقی شکم نیاوریم؟

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که خواهان این هستید که مقداری چاق شوید اما کابوس اضافه وزن و یا چربی های موضعی مانع از این می شود که در این راستا اقدامی بکنید به شما پیشنهاد می کنم این مطلب را تا پایان بخوانید.
در ابتدا درک این مسئله مهم است که اضافه شدن وزن با جمع شدن چربی در یک قسمت از بدن متفاوت است. شما می توانید با داشتن یک رژیم غذایی مناسب به طور متناسب وزن خود را افزایش دهید.

اغلب افراد هنگامی که تصمیم به چاق شدن می گیرند به طور عجیبی خوراک خود را تغییر می دهند و در برنامه های غذایی خود، خوراکی های پرکالری همچون فست فودها، تنقلاتی همچون چیپس و شکلات و انواع شیرینی جات را قرار دهند. این گونه مواد غذایی نه تنها سلامت شما را در معرض خطر قرار می دهند بلکه ممکن است منجر به بیماری های قلبی عروقی در شما شوند. از طرفی مصرف این گونه خوراکی ها باعث انباشته شدن چربی در یک سری از قسمت های بدن می شود که به شدت تناسب اندام شما را بر هم میزند. دقت کنید که رژیم های سرسری و بی اساس را دنبال نکنید و برای رسیدن به وزن ایده آل خود به دنبال روش های اصولی باشید.

کارشناسان تغذیه در سایت من و رژیم آماده اند تا در جریان شرایط شما قرار بگیرند و به شما کمک کنند تا با پیروی از یک رژیم چاقی اصولی به وزن ایده آل خودتان برسید. در کنار رژیمی که دنبال می کنید، بهتر است بدانید که مصرف به اندازه آب و داشتن خواب مناسب نیز به شما در این مسیر بسیار کمک می کند. سعی کنید روزانه 2 لیتر آب معادل 8 لیوان بنوشید و در طول شبانه روز 8 ساعت بخوابید.

علاوه بر داشتن یک رژیم غذایی، مدنظر داشته باشید که آرامش و دوری از استرس برای شما بسیار ضروری است. وقتی شما اضطراب داشته باشید هورمون کورتیزول ترشح می شود که در نتیجه آن کالری های اضافی که مصرف کرده اید در اطراف شکم و یا سایر قسمت های بدن تان ذخیره شود. همچنین می توانید وعده های غذایی خود را افزایش دهید. این یکی از روش هایی است که با پیروی از آن می توانید وزن خود را افزایش دهید.

اگر چه برنامه غذایی نقشی اساسی در چاقی و لاغری شما دارند، اما مدنظر داشته باشید حتی اگر رژیم غذایی مناسبی را دنبال می کنید اما همچنان در قسمت هایی از بدن تان چاقی های موضعی دارید بهتر است بدانید که ریشه در بی تحرکی شما دارد و به راحتی با پیاده روی های منظم و افزایش فعالیت های فیزیکی می توانید از شر چربی های انباشته در شکم و سایر قسمت های بدن تان راحت شوید.

از جمله رفتارهایی که منجر به چاقی موضعی می شود می توان به شام خوردن در دیر وقت اشاره کرد. همچنین پیشنهاد کارشناسان ما به شما این است که از تعادل هورمون در بدن تان اطمینان حاصل کنید چراکه عدم تعادل هورمونی در زنان منجر به چاقی های موضعی در بافت های چربی می شود و در مردان منجر به تحلیل رفتن ماهیچه ها می شود. با رعایت نکات بالا و داشتن یک برنامه غذایی مناسب به وزن ایده آل خودتان برسید.

رژیم چاقی

ویژگی های رژیم چاقی من و رژیم چه هستند؟

در این قسمت سعی داریم شما را با ویژه گی های رژیم چاقی من و رژیم آشنا کنیم. اولین نکته مهم این است که در این رژیم غذایی برگشت وزن معنایی ندارد. درواقع با استفاده از روش های نوینی که به شما ارائه میدهد و راهنمایی های که در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد به شما کمک می کند که به وزن ایده آل خود برسید و در آن ثابت بمانید.

اغلب افرادی که به دنبال افزایش وزن هستند از مصرف بیش از اندازه خوراکی ها خسته می شوند و از ادامه مسیر سر باز می زنند اما در رژیم های چاقی من و رژیم خبری از پرخوری نیست. همچنین به شما این مژده را می دهیم که نیازی به مصرف غذاهای تکراری و خسته کننده نیست! ما در رژیم های غذایی خود تنوع را رعایت کرده ایم و طعم لذیذ یک رژیم فوق العاده را برای شما به ارمغان آورده ایم.

گاهی مواقع نیز افراد به دلیل محدودیت زمانی که دارند از انجام ورزش های زمان بر محروم می شوند . مژده ما به شما این است که با رعایت رژیم های تخصصی ما نیازی به انجام ورزش های سنگین ندارید و تنها با رعایت اصول غذایی می توانید به اندام ایده آل خود برسید.

هنگامی که به وزن ایده آل خود رسیدید با رعایت نکاتی که متخصصان ما به شما ارائه می دهند می توانید مطمئن باشید که وزن شما تغییری نخواهد کرد زیرا رژیم های هوشمند من و رژیم سه مرحله بوده و بعد از دو مرحله اول که برای دست یابی به وزن ایده آل شما می باشد، مرحله آخر یک رژیم تثبیت وزن خواهید داشت که با آن دیگر خیالتان از وزن نهایی راحت است. از طرفی این مژده را به شما می دهیم که در طی این مسیر کارشناسان ما با شما همراه هستند و راهنمایی های مورد نیاز را به شما ارائه می دهند.

رژیم چاقی

چه میوه هایی چاق کننده هستند؟

چاق شدن برای همه به یک سرعت حاصل نمی شود و ضروری است که شما تمامی موارد که تا اینجا گفتیم را در رژیم چاقی تان در نظر بگیرید. بد نیست در این خصوص درباره میوه هایی که چاق کننده هستند و می توانند همیشه در رژیم چاقی شما حضور داشته باشند هم بدانید …

انبه: یکی از میوه های خوشمزه ای که سرشار از مواد مغذی مانند مس، ویتامین B و ویتامین A و E است، همین انبه می باشد. اما بیشتر مردم آن را به خاطر بافت نرم و مزه خوبی که دارد، دوست دارند. ولی آیا می دانستید این میوه خوشمزه به دلیل داشتن فروکتوز می تواند منبع خوبی برای دریافت کالری بیشتر و کربوهیدرات باشد؟ یک فنجان انبه دارای 99 کالری است، پس اگر می خواهید زودتر چاق شوید، انبه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

موز: اگر به دنبال داشتن ماهیچه های قوی و پر هستید، موز می تواند انتخاب خوبی باشد. یک موز متوسط در حدود 119 کالری دارد. موز سرشار از کربوهیدرات و کالری است و پر از زیر مغذی های ضروری برای بدن است. در ضمن با اضافه کردن این میوه به شیک ها و یا ماست می توانید تاثیر آن را چند برابر کنید.

آووکادو: بهترین میوه ها برای افراد لاغری که می خواهند چاق شوند، آووکادو است. این میوه غنی از چربی های سالمی است که می تواند به چاقی طبیعی شما کمک کند. یک آووکادو متوسط در حدود 162 کالری دارد که با اضافه کردن آن به رژیم غذایی تان می تواند کمک زیادی به تسریع روند چاقی کند. در ضمن این میوه پر خاصیت حاوی پروتئین های گیاهی، ریز مغذی ها، پتاسیم و ویتامین های K، C، B5 و … می باشد.

نارگیل: این میوه جالب که نیازی به معرفی ندارد، سرشار از کالری، چربی ها و کربوهیدرات می باشد. علاوه بر این نارگیل سرشار از فسفر و مس هم می باشد. 28 گرم نارگیل، در حدود 99 کالری دارد که برای افزایش وزن و جایگزینی مکمل ها گزینه مناسبی است.

میوه های خشک: میوه های خشک هم سرشار از مواد مغذی اند و گزینه های ایده آلی برای حضور در رژیم چاقی می باشند. این میوه ها که به روش های مختلف خشک می شوند، بعد از فرایند خشک شدن دارای قند بیشتری می شوند و منابع عالی برای تامین انرژی می باشند. به همین دلیل است که لاغر ها باید همیشه این میوه های خوشمزه را همراه خود داشته باشند و از انرژی آن ها استفاده کنند.

Buy now