رژیم لاغری خوب، این ویژگی ها را دارد…

دوست دارید لاغر شوید؟ دلتان می‌خواهد هر لباسی که به تن می‌کنید، روی تنتان بنشیند و زیبا و خوش اندام باشید. روزانه میلیونها نفر در سر تاسر جهان به دنبال رژیم غذایی برای لاغر شدن و رژیم کاهش وزن هستند تا بتوانند خیلی سریع و آسان به وزن دلخواهشان برسند. اما اکثر این افراد در پی لاغری سریع بدون رژیم هستند و دوست ندارند که زحمت دنبال کردن رژیم لاغری مناسب را به خود بدهند.

بسیاری از کسانی که به دنبال گرفتن رژیم لاغری هستند، معمولاً نمی‌دانند بهترین رژیم لاغری مناسب برای بدن آنها کدام است و همینطور بدون پرس و جویی خاص، رژیم‌های لاغری را دنبال می‌کنند که برای بدن فردی آشنا جواب داده و وی به وزن ایده آل خود رسیده است.

محاسبه BMI
چاق یا لاغری

اما به راستی چگونه رژیمی به عنوان بهترین رژیم لاغری عنوان می‌شود؟ ملاک ارزیابی رژیم‌ها چیست و هزاران سؤال از این قبیل… برای درک بهتر این موضوعات بهتر است که در ادامه این مطالب با من و رژیم همراه باشید تا به نتیجه گیری کلی در این مورد برسید…

بهترین رژیم لاغری کدام است؟

یک رژیم لاغری خوب و بی عیب و نقص رژیمی است که تعادل خاصی بین سبک زندگی افراد و نوع خورد و خوراک آنها برقرار کند. اگر چه بیان کردن این موضوع بسیار راحت است اما در عمل اصلاً کار ساده‌ای نیست. هزاران فرد از سر تا سر جهان روزانه در حال دست و پنجه نرم کردن با این چالش بزرگ هستند. گرفتن رژیم لاغری و رسیدن به وزن دلخواه اگر چه به حرف آسان است اما در عمل برای بسیاری از افراد سخت و دور از دسترس است.

نکته بدتر در مورد رژیم لاغری این است که روزانه نظرات و تئوری‌های زیادی در رابطه با این موضوع مطرح می‌شود که ثمره‌ای جز سردرگمی افرادی که به دنبال کاهش وزن و رسیدن به وزن دلخواه هستند، ندارد. این روزها با وجود تنوع غذایی بسیار و وجود فست فودهای متنوع و وسوسه انگیز، لاغری و یا به زعم بسیاری از افراد، خوش اندامی، بسیار سخت میسر می‌شود. چرا که بسیاری از افراد حتی نمی‌توانند در مقابل اینهمه وسوسه غذایی و رستوران‌های متعدد مقاومت کنند.

 

 

رژیم لاغری را همین الان دریافت کنید

 

ویژگی‌های یک رژیم لاغری سالم چگونه است؟

برای اینکه به وزن دلخواه خود برسید و عوارض خاصی را بعد از گرفتن رژیم لاغری تجربه نکنید، بایستی قبل از هر چیز رژیم لاغری سالمی را انتخاب کنید. و اما ملاک‌های سنجش سلامت در رژیم لاغری کدامند؟ چگونه می‌توان تشخیص داد که از بین اینهمه انواع رژیم لاغری کدامیک، بهترین هستند؟

یک رژیم لاغری سالم، باید خصوصیات زیادی داشته باشد که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

در انتخاب رژیم، سلامت جسم اولویت داشته باشد

قبل از هر چیز بایستی مراقب باشید که رژیم شما رژیمی سالم و بدون عوارض باشد. بعد از اینکه از سلامت رژیمتان مطمئن شدید، می‌توانید انتخاب نهایی خود را انجام دهید. انتخاب نوع رژیمی که علاوه بر تضمین سلامت شما، با سبک زندگی‌تان مطابقت داشته باشد.

مطابق با عادات غذایی رژیم گیرنده باشد

حتماً بایستی متخصص تغذیه رژیم لاغری شما را بر حسب عادات غذا خوردن و سبک زندگی‌تان طراحی کند. چرا که در غیر اینصورت کوشش شما با شکست مواجه خواهد شد. اگر رژیم مطابق با سبک غذایی‌تان طراحی شود قطعاً بهتر می‌توانید به آن وفادار بمانید.

تمامی مواد مغذی را در بر بگیرد

یک رژیم غذایی سالم باید حاوی مواد مغذی کامل، اسیدهای چرب، مواد معدنی، ویتامین‌ها، و همچنین میزان کالری مورد نیاز بدن باشد.

به گونه‌ای باشد که مدت طولانی گرسنه نمانید

بهتر است رژیمی را دنبال کنید که فیبر و آب فراوان داشته باشد. انواع سوپ، میوه‌ها و سبزیجات انتخاب بسیار خوبی هستند. این غذاها شما را تا مدت طولانی سیر نگه می‌دارد و میل به خوردن غذا را کاهش می‌دهد.

رژیم راحت و بدون دردسری باشد

باید با رژیم خود احساس راحتی داشته باشید. هنگامی که می‌خواهید رژیم خاصی را دنبال کنید، قبل از هر چیز از خود بپرسید آیا این همان رژیم است که من به دنبالش بودم؟ اگر که نمی‌توانید به این سؤال به صورت صد در صد پاسخ دهید، زیاد خودتان را اذیت نکنید. چرا که خیلی زود به عادات غذایی قبلی خود و ترک رژیمتان بر خواهید گشت. در واقع با ترک رژیمتان هرچقدر تلاش کرده‌اید بی نتیجه می‌ماند و وزنتان دوباره باز خواهد گشت.

به نوشیدن آب فراوان تاکید زیادی داشته باشد

مراقب باشید که نوع غذاهای انتخابی رژیمتان به گونه‌ای باشد که آب کافی و مورد نیاز بدن را تأمین کند.

وقت زیادی از شما نگیرد

برنامه غذایی که شامل غذاهای سخت و غیر معمول باشد و یا اینکه هزینه زیادی را به شما تحمیل کند، مناسب نیست. چرا که فقط شاید عده‌ای بتوانند زمان و هزینه کافی برای تهیه رژیم لاغری بگذارند.

رژیم گیرنده را محدود نکند

بهترین نوع رژیم غذایی برای لاغری، رژیم کاهش وزنی است که شما را بیش از حد محدود نکند، به شکلی که اصلاً متوجه نشوید در حال رعایت رژیم غذایی برای لاغر شدن هستید. چون اگر دائماً حواستان به رژیم لاغری‌تان باشد نوعی وسواس در خود ایجاد می‌کنید که باعث می‌شود که راحت نتوانید رژیمتان را ادامه دهید و یا حتی تمایل به پرخوری پیدا کنید.

کاربرد هرم غذایی در رژیم لاغری چیست؟

بهترین و کاملترین رژیم لاغری، رژیمی است که مواد مغذی و کالری مورد نیاز بدن را تأمین کرده و خطر ابتلا به بیماری‌ها را در انسان کاهش دهد. لذا رژیم غذایی برای لاغر شدن بایستی از هرم غذایی پیروی کند.اگر بتوانید رژیم لاغری مناسبی پیدا کنید که با هرم غذایی استاندارد شده باشد، قطعاً بهترین رژیم لاغری را دنبال کرده‌اید.

آیا محاسبه کالری روزانه برای رژیم لاغری ضروری است؟

اگر رژیم لاغری مناسبی انتخاب کرده باشید، قبلاً متخصصین، کالری روزانه مواد غذایی را بر حسب سن، جنسیت و شرایط بدنی حساب کرده‌اند.

در واقع آنها با در نظر گرفتن عوامل زیادی، مقدار کالری مورد نیاز بدن را تعیین کرده و مطابق با آن مواد غذایی مناسبی در رژیم لاغری گنجانده‌اند.

پس دیگر نیازی به محاسبه کالری روزانه توسط رژیم گیرنده وجود ندارد.

 

جهت دریافت رژیم لاغری بر روی این دکمه کلیک کنید

 

 

آیا پوست و مو در رژیم لاغری به مراقبت خاصی نیاز دارد؟

از آنجایی که معمولاً در اوایل گرفتن رژیم‌های لاغری یا رژیم کاهش وزن، تغییرات جدی در نوع خورد و خوراک افراد ایجاد می‌شود، ممکن است که گاها برخی مواد مغذی در بدن کم شود که در اینصورت پوست و مو به مراقبت‌های ویژه ای نیاز دارد. اما از آنجایی که رژیم‌های استاندارد و اصولی، معمولاً مطابق با هرم غذایی طراحی شده‌اند و موارد مورد نیاز بدن را تأمین می‌کنند، لذا رژیم گیرنده، دیگر دچار مشکلات پوست و مو نخواهد شد.

برای اینکه نگران پوست و مو در رژیم لاغری نباشید، می‌توانید از انواع رژیم سایت من و رژیم استفاده کنید. جهت دریافت، همین حالا ثبت نام کنید: کلید ثبت نام

اگر برای یکبار تجربه خرید رژیم لاغری در سایت من و رژیم را داشته باشید، دیگر به دنبال رژیم‌های فرعی و گاها غیر اصولی مانند رژیم لاغری کانادایی، رژیم کتوژنیک و انواع رژیم لاغری شکم و پهلو سریع نمی‌روید. چرا که بعضی از انواع رژیم لاغری آسان و سریع، نه تنها مؤثر نیستند بلکه خیلی زود با قطع کردن رژیم، فرد به وزن اولیه خود باز خواهد گشت.

 

سوالات متداول

  • یک رژیم غذایی مناسب در کنار فعالیت بدنی متناسب با سبک زندگی، بهترین راه برای ثابت نگه داشتن وزن در حالت دلخواه است. همیشه لازم نیست که رژیم سختی انتخاب کنید، همین که خوردن غذاهای پرکالری را محدود کنید هم کافیست تا دچار اضافه وزن نشوید.
  • هیچ چیزی نخورید! کاهش وزن 10 کیلوگرمی در یک ماه یعنی به خطر انداختن سلامتی، و هیچ متخصصی چنین چیزی را توصیه نمی کند. کاهش وزن نرمال در یک ماه بین 1 تا 2 کیلوگرم است که با یک رژیم لاغری اصولی امکان پذیر است.
  • برخی از افراد برای کاهش سریع وزن رژیم کم کالری می گیرند و معمولاً فقط 800 کالری در روز دریافت می کنند. این نوع رژیم های غذایی معمولاً شامل غذاهای خاصی مانند انواع شیک ها، یا سوپ به جای وعده های غذایی و مکمل های غذایی برای دریافت انواع ویتامین هاست. رژیم های غذایی بسیار کم کالری باعث کاهش وزن تا هفته ای یک و نیم تا دو نیم کیلوگرم می شود.
  • مصرف هر نوع قرص لاغری، چه گیاهی و چه غیر گیاهی باید با تجویز متخصص باشد. قرص های لاغری متناسب با جثه و وزن هر فرد توسط متخصص تجویز می شود و به همین دلیل میزان دوز مورد نیاز از فردی به فرد دیگر متفاوت است.